טופס 4  

טופס 4 נחשב לפסגה בכל חייו של אדם המעוניין להיכנס לבית חדש שהוא בנה או רכש מקבלן- כל הפרטים בכתבה הבאה.

מהו טופס 4?

טופס 4 נחשב לפסגה בכל חייו של אדם המעוניין להיכנס לבית חדש שהוא בנה או רכש מקבלן. במקרה בו מדובר על רכישה מקבלן, הרי הקבלן דואג לכל האישורים הדרושים ללא צורך להתעסק בדבר. עם זאת, כאשר אתם בונים בית משלכם, הרי אתם צריכים להיות מעורבים בכל הקשור לקבלת הטופס.

מה כולל הטופס?

חלק חשוב בהבנה של הטופס היא להבין מה הטופס הזה אומר ולשם מה הוא נועד, זאת במטרה שלא תוכלו להגיע למצב בו מרמים אתכם ולכל דבר יש סיבה. מדובר על טופס של הוועדה המקומית לתכנון בנייה וההגשה לוועדה כאשר הוא חתום מעידה כי הכל תקין במבנה אליו אתם עומדים להיכנס.

מה המטרה של הטופס?

מטרת טופס 4 היא לאפשר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה להבין האם הבניין מוכן לאכלוס של דיירים מבחינת בטיחות אש, חיבור לחשמל ועוד ולוודא כי הבניין קיבל את כל האישורים הדרושים של מהנדס וקונסטרוקטור. רק לאחר כל האישורים הדרושים הוועדה מעניקה לבעלים את הבית את טופס 5 המאפשר להם לאכלס את המקום.
טופס 4  

מי אחראי לקבלת האישורים?

לשאלה מי אחראי על קבלת האישורים, התשובה היא הקבלן במקרה בו אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן. עם זאת, כאשר אתם בונים את הבית לבד, הרי האחריות היא שלכם להבטיח כי הכל תקין. כפי שהוזכר, יש חשיבות עליונה לקבל את כל האישורים הדרושים על מנת לצאת לדרך החדשה כמו שצריך וללא כל בעיות. אי קבלת האישורים עשויה לעכב אתכם.

אילו תנאים מתקיימים במסגרת הטופס?

ישנם תנאים שונים אשר מתקיימים במסגרת הגשת הטופס לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. לא משנה מי עוסק בהוצאה של הטופס, על הטופס צריכות להופיע חתימות של בעל ההיתר, עורך הבקשה וגם האחראי לביקורת ומודד מוסמך שהתפקיד שלהם הוא לאשר את הסעיפים השונים המופיעים בטופס. לטופס יש לצרף את האישורים הבאים:

  • בדיקה של אדריכל ומודד מוסמך: חשוב ביותר לצרף בדיקה של אדריכל ומודד מוסמך שיש התאמה בין הבנייה בפועל לבין היתר הבנייה שניתן.
  • פינוי מבנה זמני: נוסף על כך, חשוב ביותר לוודא כי כל מבנה זמני פונה מהמקום.
  • התקנת מערכות ניקוז: זאת ועוד, חשוב ביותר לוודא כי הותקנו מערכות ניקוז ואינסטלציה בהתאם לתו תקן.
  • בדיקה של מערכות הגז: זאת ועוד, חשוב ביותר לבדוק את מערכת הגז ולוודא כי הכל תקין.
  • עמידות מבנה בתקני אש: נוסף על כך, חשוב ביותר לוודא את  עמידות המבנה בתקני אש.

מכאן, חשוב ביותר לוודא כי כל האישורים מתקיימים על מנת להבטיח כי הבנייה מתקיימת על הצד הטוב ביותר בהתאם לשביעות הרצון. כאשר יהיו לכם את כל האישורים, הרי ניתן לקבל טופס המאפשר להיכנס למבנה ללא בעיה.

בחינת אנשי  המקצוע הטובים ביותר

לצורך קבלת הטופס, חשוב ביותר להצטייד באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. כאשר יהיו מסביבכם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, כך תהיה לכם האפשרות לדעת כי מדובר באנשים מוסמכים לביצוע הבדיקות השונות לצורך קבלת הטופס ללא כל בעיות. מכאן, חשוב ביותר לבצע תחקיר מקיף על מנת למצוא את האנשים הטובים ביותר בתחום. התייעצות עם אחרים ושיחה מקדימה תסייע לכם בבחירת אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר יש ביכולתם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ללא בעיות ובמהירות הנדרשת על מנת לאפשר לכם להיכנס לבית ללא בעיות.