מהי מצבה מיוחדת ואיך לבחור אחת

מצבות מיוחדות כשמם כך הן: מצבות הבולטות משאר המצבות בבית העלמין בשל הצורה הצבע או הפריט המיוחד המייצג אותן, זה יכול להיות גלשן מעוצב מאבן או מצבה בצורת לב או גוון צבע בולט מן השאר, 

למה מצבה מיוחדת? 

תהליך היפרדות מאדם קרוב הוא לא דבר קל, לעיתים משפחתו של המנוח תרצה להנציח אותו בצורה מיוחדת ולא שגרתית, מצבות היא אחת מן הזכרונות שנשארו כדי להנציח אדם, לכן קרובים ירצו לתת טעם צבע וצורה מיוחדת המתאימה לאופיו של המנוח. 

מצבה מיוחדת בהתאמה אישית 

מצבות מיוחדות נבנות ומעוצבות בהתאמה אישית לפי דרישת בני משפחתו של הנפטר,לכן חשוב לקרוביו לשים לב לכל פריט וצורה על מצבה, תהליך בניית מצבה מעוצבת הוא הליך מרתק ומרגש,  כיום ניתן לעצב מצבות בכל צורה שהיא, ישנם גם אנדרטאות בצורות של אופנועים ומכוניות ומסוקים. 

כדי שמצבה תתבצע לשביעות רצון המשפחה, היא מצריכה דיוק, סבלנות וירידה לפרטים.

מהי מצבה מיוחדת ואיך לבחור אחת

מה לשים לב בבחירת מצבה מיוחדת 

בבואכם לבחור מצבה מיוחדת, שימו דגש על מספר דברים חשובים: 

סוג האבן – בחרו את סוג האבן עם הצורה והצבע המאפיינת את המנוח בצורה הטובה ביותר, אך הקפידו גם על עמידות המצבה לאורך זמן ונטיה של המצבה לצבור לכלוך לכתמים, התייעצו עם בעל מקצוע המבין בתחום וקבלו את כל המידע על סוגי אבנים למצבה.

ישנם גם סוגים שקל יותר לעצב אותם לצורה מורכבת יותר וישנם סוגי אבנים קשים יותר ופחות ניתנים לעיצוב.

כיתוב על מצבהכיתוב הוא דבר חשוב מאוד למשפחות, על המשפחות לבחור משפט אחד המסכם את כל חייו של היקר, לכן יש לשים לב למשפט מיוחד שמאפיין את המנוח בבחירת מצבה . 

פריטים – לרוב מצבות סטנדרטיות יגיעו עם נר נשמה או כד, אך ישנן מצבות מיוחדות שמעוצבות עם פריטים מיוחדים המאפיינים את המנוח, אם לדוגמא שחקן כדורגל גדול, יתכן וירצו לעצב מצבה עם כדור כדורגל או לשים גביעים על המצבה, דבר זה נפוץ ואפשרי בבחירת מצבה .

עיטורים מיוחדים – ישנם גם עיטורים מיוחדים שניתן להוסיף, כמו לדוגמא אנשי צבא שנפלו, נהוג להשאיר את העיטורים על המצבה לעת זיכרון. 

חשוב לדעת 

בבואכם להזמין מצבה , יש להתייעץ עם בעל ניסיון על תנאי בית העלמין בו תרצו לקבור את יקירכם, ישנם בתי עלמין עם דרישות אשר לא יאפשרו לקבור מצבה העוברת על הדרישות, לכן, הקפידו להתייעץ על דרישות בית העלמין לפני הזמנת מצבה.

איך לבחור מצבה מיוחדת  

לסיכום, במידה והקרובים יודעים איך הם רוצים שמצבה תיראה, יש לפנות לקבלן מצבות ולקבל הצעת מחיר על בניית מצבות בעיצוב אישי, במידה ובני המשפחה לא יודעים וזקוקים לעזרה, ניתן לעיין בקטלוג מצבות  ולקבל השראה, או לפנות לבעל מקצוע בעל ניסיון לעזרה ויעוץ על בניית מצבה ליקרים.

ניתן לספר סיפור שלם במצבה ועם הטכנולוגיה של היום ניתן לעשות כמעט הכל, מומלץ לחבר סיפור על המנוח ולפי הסיפור הזה לקחת השראה על פריטים לשים על המצבה או צורת המצבה כמו דוגמא אם היה אופנוען שטח, ניתן לחשוב על מצבה בצורת אופנוע שטח.  על סמח הסיפורים הללו, יוכלו בני המשפחה לפנות לקבלן מצבות אשר יתן רעיונות שונים על עיצוב המצבה ויוכל גם להמליץ על סוג אבן, כיתוב ופריטים.

ניווט באתר
איך הכי טוב לשבת מול מסך מחשב?
איך הכי טוב לשבת מול מסך מחשב?

 זו השאלה שכמעט כל אדם שבבעלותו מחשב שואל. ובכן, אתה עשוי להיות מופתע ללמוד כי עבור מבוגרים רבים בארה"ב. הנתון הזה מרחף קצת מעל 10

לאחר תאונה ללא נפגעים
מה לעשות במצב של תאונה

במצב של תאונה, יש להתנהג בצורה זהירה מאוד, שמירה על כללים נכונים לאחר תאונה עשויה למנוע נפגעים ונזקים נוספים, לסייע למשטרה לטפל בחקירת התאונה ולהקל

קניית עוקבים באינסטגרם לעסק האם זה משתלם
אם כדאי לקנות עוקבים באינסטגרם

זו הסיבה שעסקים רבים קונים עוקבים כדי להשפיע על התחרות שלהם. מיקוד – סוג העוקבים הספציפי תמיד ישתנה. בהתאם למטרות שהושגו, ייבחר סוג העוקבים. בדוגמה

מהי משכנתא הפוכה
מהי משכנתא הפוכה ? למי היא מתאימה

עבור רבים מאיתנו שלב היציאה לגמלאות זהו שלב שבו חלה נקודת מפנה במספר מישורים ובין היתר באיכות החיים. לאחר שנות עבודה, רבים מוצאים את עצמם